1.2. Задача проектування ГІС
Основною метою проектування будь-якої технічної системи є визначення якісного та кількісного складу обладнання, що складає дану систему, і компонування його у просторі. До ГІС входить технологічне, інформаційно-керуюче та електронно-обчислювальне устаткування, що обумовлює два окремих підпроцеси проектування: технологічний та інформаційний, які зв'язані між собою на окремих етапах проектування всієї ГІС.
Важливою рисою проектування ГІС є визначення складу як технологічного, так і інформаційного обладнання шляхом вибору відповідних одиниць з числа заданих елементів, що є в розпорядженні проектувальника.
Системний підхід до проектування ГІС диктує необхідність його проведення за схемою, показаною на рис. 1.2.
Рис. 1.2. Узагальнена схема проектування ГІС
За вихідними даними про концепцію, номенклатуру, обсяг виробництва виробів, а також ресурси проектується технологічна частина ГВС. Ця ж інформація є основою для вибору інформаційно-управляючого обладнання (ІУО) ГІС – систем АСНД, САПР, АСТПВ. Вибір ІУО системи управління ГВС (СУ ГВС) визначається як архітектурою, так і складом підсистем АСНД/САПР/АСТПВ через необхідність інтеграції з ними СУ ГВС і складом та конфігурацією ТО ГВС.
У свою чергу, склад і компонування ТО ГВС істотно залежить від типів пристроїв ЧПУ, що вже визначені необхідністю їх сполучення з АСТПВ.
У зв'язку з цим з метою оптимізації вибору технологічного та інформаційного обладнання ГВС варто перебрати декілька варіантів, щоб знайти найкращий.